تدریس خصوصی تافل

دوره تافل از جمله مهم­ترین دوره­ های آموزشی زبان است و مدرک تافل به عنوان برترین مدرک برای ارائه به دانشگاه­ها و مؤسسات آموزشی در داخل کشور و خارج از کشور شناخته می­شود. تدریس خصوصی تافل توسط اساتید مجرب صورت می­پذیرد و این دوره می­تواند کمک خوبی برای متقاضی شرکت در آزمون تافل است. هزینه تدریس خصوصی تافل بسته به سطح علمی استاد متغیر است.

آزمون تافل چیست؟

آزمون تافل، آزمونی است که توانایی افراد در استفاده و درک زبان انگلیسی در سطح مجامع دانشگاهی را مورد ارزیابی قرار می­دهد. این آزمون شامل چهار مهارت خوانش، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن است. آزمون تافل توسط مؤسسه ای تی اس به سه شکل تست کاغذی، آزمون کامپیوتری و آزمون اینترنتی انجام می­پذیرد و هرساله شرکت­ کنندگان بسیاری از اقصی نقاط جهان با این تست، سطح زبان خود را مورد ارزیابی قرار می­دهند. روش­های متنوعی برای مهارت ­آموزی و ایجاد آمادگی برای شرکت در این آزمون وجود دارد که مهم­ترین آنها روش خودآموزی، شرکت در کلاس­های عمومی زبان­ آموزشی و شرکت در کلاس­های خصوصی است. مورد اخیر به عنوان یکی از بهترین و پربازده­ترین روش­ها است که در مدت زمان محدود نیز می­توان از آن بهره برد. تدریس خصوصی تافل توسط اساتید مجرب و متخصص در کانو­ن­ها و مؤسسات زبان در کشور ما صورت می­پذیرد و هزینه تدریس خصوصی تافل با توجه به فاکتورهایی چون تعداد جلسات و سطح علمی اساتید تعیین می­شود.

مراکز تدریس خصوصی تافل

تدریس خصوصی تافل توسط مؤسسات و مراکز معتبر در سراسر صورت می­پذیرد. اساتید فعال در این مراکز دارای مدرک بین المللی تافل هستند و اشراف کاملی نسبت به تمامی بخش­های این آزمون دارند. تدریس خصوصی تافل در مراکز مجاز و معتبر با استفاده از به روزترین و کامل­ترین منابع صورت می­پذیرد و داوطلب طی مدت زمان کوتاهی می­تواند آمادگی شایسته­ای برای شرکت در این آزمون مهم دانشگاهی را کسب کند. در سال­­­های گذشته به واسطه مهاجرت تحصیلی بسیاری از دانش­آموزان و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی به دانشگاه­های خارج از کشور، نیاز به تدریس خصوصی تافل بیش از گذشته احساس می­شود. تفاوت­های عمده­ای بین کلاس­های خصوصی و عمومی تدریس تافل وجود دارد که موجب شده بسیاری از متقاضیان متمایل به استفاده از متد تدریس خصوصی تافل باشند.

مزایای شرکت در دوره تدریس خصوصی تافل

شرکت در کلاس­ها و دوره­های تدریس خصوصی تافل دارای مزایایی است که از جمله آنها می­توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • یکی از مهم­ترین مزیت­های شرکت در دوره­های تدریس خصوصی تافل نسبت به کلاس­های ترمیک و عمومی این است که به دلیل تمرکز استاد بر یک فراگیر زبان، منابع به صورت کاملاً تخصصی و کامل آموزش داده می­شوند و استاد تمام تمرکز خود را بر آموزش یک فرد قرار می­دهد. این شکل از آموزش موجب می­گردد که در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه گیری حاصل شود.
  • مزیت دیگر تدریس خصوصی تافل این است که دروس ارائه شده توسط زبان­آموز درک و فهمیده می­شوند و اگر به هر دلیلی قسمتی از بحث مورد نظر برای فراگیر قابل درک نبود، استاد می­تواند با ارائه اطلاعات اضافی پیرامون درس، امکان یادگیری بیشتر را فراهم آورد. مسلماً این امر در کلاس­های عمومی به دلیل ضیق وقت و تعداد بالای متقاضی امکان­پذیر نمی­باشد.
  • در تدریس خصوصی تافل، به دلیل وجود فرصت کافی، این امکان برای استاد فراهم است که منابع آزمون را به صورت کامل معرفی کند و طیف وسیعی از منابع مورد نیاز را در اختیار زبان­پژوه قرار دهد. معمولاٌ در کلاس­هایی که تعداد شرکت­کنندگان بالاست، استاد به دلیل محدودیت­هایی مانند محدودیت زمانی، تنها منابع خاصی را معرفی می­کند و امکان بررسی و معرفی طیف گسترده­ای از منابع خصوصاً در حوزه واژگان شناسی وجود نخواهد داشت.
  • ویژگی منحصر به فرد دیگر برای انتخاب تدریس خصوصی تافل این است که در این روش متقاضی می­تواند در کمترین زمان ممکن و طی جلساتی محدود مانند چهل جلسه، به سطح بالایی از اطلاعات برسد.
  • در تدریس خصوصی تافل این شرایط مهیا است که استاد سؤالات و نمونه آزمون­های ادوار پیشین را مورد بررسی قرار دهد و زبان آموز طی این فرآیند علاوه بر یادگیری نکات مهم تستی، علاوه بر کسب مهارت در تست زنی، با نمونه مهم­ترین پرسش ها و تست­ها آشنا می­شود و این امر کمک شایانی به کاهش استرس و اضطراب که به دلیل عدم آشنایی با آزمون ایجاد می­شود، می نماید.
  • همچنین به دلیل محدودیت جلسات در تدریس خصوصی تافل، متقاضی می­تواند در زمان و برنامة مالی خود صرفه­جویی کند.
  • تمامی عوامل ذکر شده پیرامون مزیت تدریس خصوصی تافل موجب می­شود که متقاضی در نهایت اطلاعات کامل و دانش لازم را برای شرکت در آزمون به دست آورد و با نمره قابل قبولی آزمون را پشت سر بگذارد.

هزینه تدریس خصوصی تافل

یکی از مهم­ترین مسائل برای شرکت در کلاس­های تدریس خصوصی تافل، هزینه تدریس خصوصی تافل است. در این موضوع عوامل مختلفی دخیل هستند که مهم­ترین آنها مؤسسه مد نظر، سطح علمی و مهارتی استاد، مدرک تحصیلی استاد دوره و تعداد جلسات است. امروزه بسیاری از مؤسسات فعال در حوزه تدریس خصوصی تافل، ضمن همکاری با اساتید مجرب شرایطی را فراهم نمود­ه­اند که زبان­آموز بتواند طی جلساتی محدود به سطح مطلوبی از مهارت و دانش برسد.

شاید برخی از افراد بر این عقیده باشند که شرکت­ در دوره­های آموزشی ترمیک و عمومی به دلیل شهریه­های پایین­تر، اقتصادی­تر و بهتر است، اما باید توجه داشت با توجه به مزیت­های تدریس خصوصی تافل که از جمله آنها جلسات محدود است، هزینه­های جانبی مانند هزینه­های رفت و آمدهای مکرر بسیار کاهش پیدا می­کند و در نهایت از لحاظ اقتصادی هم چندان تفاوتی با دوره­های عمومی که در جلسات متعددی برگزار می­شود، ندارد.

عمده هزینه تدریس خصوصی تافل مربوط به استاد است که مسلماً مهارت آموزی از طریق استاد و معلمی با دانش و مهارت بالا و تجربه کافی در زمینة آزمون بسیار معقول­تر است. اساتید با تجربه علاوه بر اشراف کامل به منابع جدید آزمون تافل به دلیل سال­ها تجربه تدریس در این زمینه، با سؤالات بخش­های مختلف این آزمون آشنایی دارند و می­توانند تمامی مهارت­های تست­زنی این آزمون را به فراگیران و متقاضیان شرکت در آزمون تافل منتقل کنند.

لازم است که متقاضیان شرکت در دوره­های تدریس خصوصی تافل، پیش از اقدام به ثبت نام در دوره، از مسائلی مانند اعتبار مؤسسه برگزار کننده کلاس­های تدریس خصوصی تافل، هزینه تدریس خصوصی تافل، تعداد جلسات و کتاب­های مورد استفاده در دوره اطلاعات کافی را به دست آورند و با دیدی باز، اقدام به ثبت نام کنند. برای کسب اطلاع از هزینه تدریس خصوصی تافل می­توان به صورت حضوری و آنلاین و از طریق مراکز معتبر اقدام نمود.